BPS Johann Hochreiter

Bioplynové stanice Hochreiter - to je pojem, který ve světě již více než čtvrt století značí univerzálnost, funkčnost a spolehlivost.

BPS Johann Hochreiter

Jedná se o moderní zařízení, která si i přes dlouhá léta praktického vývoje stále zachovávají jistou systémovou jednoduchost. A právě jednoduché toky materiálu, snadnou obsluhu, společně s dlouhou životností ocení každý během samotného provozu.

Tyto bioplynové stanice jsou schopny zpracovat veškeré druhy vstupních surovin i v extrémních podílech. A to vše bez jakýchkoliv úprav na vstupní části (bez potřeby drcení a homogenizace) i bez požadavků na speciální strukturu surovin.

Jako každá bioplynová stanice tedy lehce zvládne klasickou kukuřičnou siláž nebo kejdu, ale dokáže jednoduše zpracovat i velké objemy slamnaté chlévské mrvy nebo travní senáže.

Čím se vyznačují

Typické znaky konceptu bioplynových stanic Hochreiter: železobetonový fermentor typu Wolf System je osvědčené koncepce kruh v kruhu. Nádrže jsou v místech styku s agresivní bioplynovou atmosférou ochráněny speciální folií. Dávkování surovin zajišťuje zařízení Fliegl PolyPro s extrémně nízkou provozní spotřebou. Dokonalé promíchání i složitých surovin ve fermentoru zaručují patentovaná pádlová míchadla Mississippi.

Přechod materiálu do vnitřního kruhu fermentoru probíhá pomocí přepadu, tedy bez nutnosti jakéhokoliv čerpání. Stejně tak jednoduše probíhá i tok digestátu do koncového skladu. Vytápění nádrží je řešeno masivním nerezovým potrubím umístěným na vnitřních stěnách. Kuželový nebo kupolový foliový plynojem může být umístěn buď na vnitřním kruhu fermentoru nebo až na koncovém skladu.

Osvědčené kogenerační jednotky MWM-Deutz zajišťují vysokou el. účinnost. Bioplynová stanice je vybavena plně automatickým řízením, vč. vizualizace a dálkového přístupu přes internet.

 

Dávkovací zařízení Fliegl Rondomat

Univerzální dávkovací zařízení s vyhrnovacím čelem, posuvnou podlahou a míchacím zařízením Rondomat. Zařízení je možné instalovat k bioplynové stanici s libovolnou kombinací pevných vstupních surovin. Jedná se o automatické zařízení, které je ovládáno přes dotykový displej a je osazeno vyhodnocovací diagnostikou pro výpočet celkové váhy.

Dávkovací zařízení  Dávkovací zařízení  Dávkovací zařízení

Fermentor

Využíváme koncepci železobetonových nádrží s fermentorem uspořádaným jako "kruh v kruhu". Železobetonové nádrže realizujeme s firmou Wolf System s.r.o. Tím je zajištěna nejvyšší možná kvalita, záruky a rychlost výstavby. Nádrže jsou na vnitřní straně chráněny speciální folií proti účinkům bioplynu.

Fermentor  Fermentor  Fermentor

Výdejní místo

Výdejní místo slouží k přečerpávání digestátu z koncového skladu do vyvážecích cisteren. Konstrukce umožňuje horní i spodní čerpání. Spouštění centrálního čerpadla je pomocí dálkového ovládání.

Výdejní místo  Výdejní místo  Výdejní místo

Trafostanice

Vyvedení elektrického výkonu do DS zajišťuje trafostanice a následná přípojka vysokého napětí. Na našich BPS instalujeme kioskové trafostanice MARBETON, které obsahují rozvaděč VN, NN, transformátor, kompenzační členy a jednotku pro komunikaci s dispečinkem DS.

Trafostanice  Trafostanice  Trafostanice

Snadné řízení a obsluha

Jednoduchost a nenáročnost na obsluhu je umožněna díky max. automatizaci a dálkovému monitorování procesu a nastavování technologie, dále využitím mnoha kontrolních otvorů, kterými lze sledovat fermentační proces.

Řízení  Řízení  Řízení

Účinné kogenerační jednotky

Používáme kogenerační jednotky MWM (Deutz), které vynikají vysokou el. účinností, spolehlivostí a dlouhou životností.

Řízení  Řízení  Řízení

Plynojem

Dvou-membránová fólie z PE-LD pro sběr bioplynu od německé společnosti BAUR Gmbh. Odolává UV a povětrnostním vlivům – vhodné pro použití ve venkovním prostředí.

Koncový sklad s plynojemem  Koncový sklad s plynojemem  Koncový sklad s plynojemem

Centrální čerpadlo a rozdělovač

Uzavřené centrální čerpadlo až s 6-ti přívody pro čerpání kvasného substrátu a digestátu s možností napojení na libovolné množství distribučních cest pomocí rozdělovače. Přes jedno centrální místo je možné čerpat materiál z jakéhokoliv místa do jakékoliv části bioplynové stanice. Materiál mezi nádržemi přechází pomocí prostupů a přepadů samovolně.

Čerpadlo + rozdělovač  Čerpadlo + rozdělovač  Čerpadlo + rozdělovač

Jímka na silážní šťávy

Jímka na silážní šťávy zachycuje silážní šťávy vznikající při konzervaci siláží. Zároveň je do jímky svedena dešťová kanalizace na kontaminované vody ze zpevněných ploch. Jímka je napojená na centrální čerpadlo (PunpenBox) a šťávy se tak používají na dořeďování biologického procesu ve fermentoru.

Jímka na silážní šťávy  Jímka na silážní šťávy  Jímka na silážní šťávy

Fléra

Hořák zvaný fléra, slouží k dodatečnému spalování bioplynu nebo zemního plynu, který jako přebytek, např. při výpadku základní technologie spaluje plyn, který by jinak unikal do ovzduší.

Fléra  Fléra  Fléra

Horizontální pádlové míchadlo hlavního fermentoru

Pomalu rotující účinné pádlové míchadlo určené pro fermentory od průměru 16 m a hloubky 5 m. Bez ohledu na druh míchaného substrátu, bez ohledu na velikosti částic substrátu - horizontální pádlové míchadlo zamíchá všechny vstupní suroviny. Otáčky jsou řízené a plynule nastavitelné pomocí měniče frekvence.

Horizontální míchadlo  Horizontální míchadlo  Horizontální míchadlo

Tsunami

Míchadlo TSUNAMI je robustní spolehlivé pádlové míchadlo. Lze jej instalovat v různých provedení – pevná i proměnná výška míchání, různé počty pádel dle velikosti nádrže, výkon míchadla lze měnit pomocí frekvenčního měniče. O moment hybnosti se stará elektromotor o výkonu 18,5 kW s trojitou planetovou převodovkou. Instalace je možná v otevřených koncových skladech, dofermentorech pod plynojem, do F2 s plynojemem.

TSUNAMI míchadlo  TSUNAMI míchadlo  TSUNAMI míchadlo

Steinauer – vertikální pádlové míchadlo

Pomalu rotující účinné vertikální pádlové míchadlo je určené pro fermentory od průměru 16m a hloubky 5m, pro do-fermentory a pro koncové sklady do průměru 24m s různou hladinou. Díky silnému motoru, planetové převodovce, robustnosti zařízení a kvalitnímu zpracování celého míchadlo je zaručena dlouhá životnost a spolehlivost.

Vertikální míchadlo  Vertikální míchadlo  Vertikální míchadlo

Výškově nastavitelné pomocné boční vrtulové míchadlo.

Toto účinné boční míchadlo je možné instalovat na bioplynové stanice z boku železobetonové nádrže nebo přes její strop. Díky velkým, speciálně tvarovaným lopatkám a silnému motoru, je dosaženo velké intenzity míchání kvasného substrátu. Rychle rotující lopatky zabraňují vzniku plovoucí vrstvy.

Ponorné míchadlo  Ponorné míchadlo  Ponorné míchadlo
  • Kompletní řešení

   Provádíme kompletní realizace bioplynových stanic s technologií Hochreiter, od přípravných a povolovacích prací, přes stavbu a montáž technologie, až po uvedení bioplynové stanice do provozu a následný servis.

   1. Technologický návrh a poradenství
   2. Ekonomická studie investičního záměru
   3. Finanční a dotační poradenství
   4. Projekční činnost a inženýring
   5. Dodávka a montáž technologie
   6. Uvedení do provozu
   7. SAT testy, certifikace, předávací dokumentace
   8. Záruční a pozáruční servis

Partneři

 • logo biogas hochreiter
 • logo himmel
 • logo fliegl
 • logo wolf system
 • logo prokat invest